La Grande Mamma na Rynku Głównym

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Bardziej wrażliwi kosztują mniej znane potrawy takie jak tortellini, polentę i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu znajdują się również mniej popularne włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz dania z wielu miejsc kraju. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Kolacja we włoskim klimacie z całą pewnością powinien zawierać również aperitiff. Lampka białego wina to dla Włocha norma. kuchnia włoska w Krakowie Najbardziej typowe wina z Włoch to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która umie przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *