włoska restauracja w centrum Krakowa

Smaczna kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród licznych wariantów, które proponuje europejska sztuka kulinarna na główną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, połączeń oraz duża dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe dania włoskie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dołączyć do makaronu. Kraków bianca Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, piada i liczne desery – np. tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *